Naujienos

Pakrančių irklavimo pasaulio čempionate – penki A finalai

Rugsėjo 6-8 dienomis Genujos mieste Italijoje vyko pakrančių irklavimo pasaulio čempionatas, kuriame dalyvavo keturi Lietuvos atstovai, sudarę penkias įgulas. Ir visos jos irklavo A finaluose!

Atrankos varžybose įgulos valčių klasėse varžėsi dviejuose ar trijuose plaukimuose – į A finalus pateko po 6 arba 9 greičiausias komandas. Tai padaryti pavyko visiems Lietuvos irkluotojams. Net ir nepaisant itin sunkaus tvarkaraščio.

Moterų vienviečių valčių (CW1x) atrankoje penktadienį Raminta Morkūnaitė ne tik užtikrintai laimėjo trečiąjį atrankos plaukimą, bet ir užfiksavo absoliučiai geriausią rezultatą (22:19,57 min.), o šeštadienį vykusiame A finale užėmė 16-ą vietą, 6000 metrų distanciją įveikusi per 22:54,38 min.

Vyrų vienviečių valčių (CM1x) klasėje startavęs Žygimantas Gališanskis šeštadienį varžėsi ir atrankoje, ir A finale. Antrajame atrankos plaukime jis finišavo šeštas (19:40,13 min.), o lemiamoje kovoje buvo dvyliktas (20:40,49 min.).

Žygimantas kartu su Dominyku Jančioniu startavo ir vyrų dviviečių valčių (CM2x) klasėje – penktadienį vykusiame trečiajame atrankos plaukime jie buvo penkti (18:55,71 min.), o šeštadienio A finale – dešimti (18:13,67 min.).

Dominykas į valtį lipo dar kartu su Martyna Kazlauskaite – mišrių dviviečių valčių (CMix2x) klasės varžybos vyko šeštadienį. Lietuvių duetas trečiajame atrankos plaukime finišavo ketvirtas (18:49,38), o A finale užėmė 12-ą vietą (18:45,26 min.).

O štai Martyna varžėsi ir poroje su R. Morkūnaite. Abu startai moterų dviviečių valčių (CW2x) klasėje taip pat buvo surengti šeštadienį. Merginos antrame atrankos plaukime buvo ketvirtos (19:26,58 min.), o A finale finišavo devintos (19:44,05 min.).

Rugsėjo 14-15 dienomis šio ketvirtuko tame pačiame Genujos mieste laukia paplūdimio sprinto finalai.