Naujienos

M.Valčiukaitė ir D.Karalienė – ketvirtos Tokijo olimpinėse žaidynėse

Trečiadienį pasirodymus Tokijo olimpinėse žaidynėse baigė trys Lietuvos irklavimo įgulos – vyrų porinė dvivietė (Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius), vyrų porinė keturvietė (Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis) ir moterų porinė dvivietė (Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė).

Šis ankstus rytas Tokijuje lietuviams buvo nesėkmingas: S.Ritter ir A.Adomavičius neaplenkė nei vieno varžovo ir liko dvylikti, porinė keturvietė užėmė 10-ą vietą, tuo tarpu M.Valčiukaitė ir D.Karalienė liko kiek mažiau nei per 2 sek. nuo medalio ir užėmė 4-ą vietą.

Po pirmų 500 metrų M.Valčiukaitė ir D.Karalienė plaukė trečios (1:41.23), o jas lenkė tik rumunių (1:39.52) ir olandžių (1:40.96) valtys. Visgi po 1 kilometro lietuvės krito į ketvirtą vietą ir jas bei olandes aplenkė iki tol už jų nugarų buvusios Naujosios Zelandijos atstovės. Po 1,5 km viršutinės pozicijos nepasikeitė, o paskutiniuosius 500 metrų užvirė arši kova dėl 2-4 vietų. Deja, tačiau M.Valčiukaitei ir D.Karalienei nepavyko pasivyti artimiausių varžovių ir lietuvės finišavo ketvirtoje (6:47.44) pozicijoje. M.Valčiukaitė ir D.Karalienė nuo trečioje vietoje likusių olandžių atsiliko 1.71 sek.

Įspūdingai pasirodė Rumunijos atstovės, kurios pirmavo nuo pat pirmų metrų ir daugiau nei 3 sek. aplenkė artimiausias varžoves bei ne tik iškovojo aukso medalius (6:41.03), tačiau ir pagerinio olimpinį rekordą. Rumunijai tai apskritai buvo pirmasis olimpinių žaidynių aukso medalis nuo 1984 metų. Antra liko Naujosios Zelandijos įgula (6:44.82), o bronzos medaliai atiteko vos 0.91 sek. nuo antrosios vietos atsilikusioms Nyderlandų sportininkėms (6:45.73).

Iki šiol moterų porinių dviviečių valčių rekordas siekė 6 min. 44.33 sek., o jį rumunės pagerino net 3,3 sek. Pasaulio rekordas priklauso australėms Olympia Aldersey ir Sally Kehoe, kurios 2014 m. šią distanciją įveikė per 6 min. 37.31 sek.

S.Ritteriui ir A.Adomavičiui nepavyko rimčiau pasipriešinti varžovams. Lietuviai nuo pat pirmųjų metrų atsiliko ir į priekį praleido visas 5 įgulas bei užėmė 6-ą vietą (6:20.87). Bendroje įskaitoje S.Ritter ir A.Adomavičius liko 12-i.

„Buvome nusiteikę kovoti maksimaliai, atiduoti visas jėgas – tą ir pavyko padaryti. Rezultatas yra toks, koks jis yra. Iš pralaimėjimų irgi galima kažko pasimokyti, tačiau turime pripažinti, kad varžovai buvo stipresni, nors mes atidavėme visas savo jėgas“, – kalbėjo S.Ritter.

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse S.Ritter plaukė kartu su Mindaugu Griškoniu bei iškovojo sidabro medalį. Visgi pats irkluotojas nemano, kad partnerio pakeitimas turėjo įtakos gerokai prastesniam rezultatui.

„Jokiais būdais negalėčiau teigti, kad partnerio keitimas atspindėjo rezultatą. Aurimas yra puikus ir pajėgus sportininkas. Noriu tik pasidžiaugti, kad su juo startavau. Praėjo penkeri metai – tai tikrai nemažai. Tiesiog, ką šiai dienai esame pasiruošę, tą ir pasistengėme pademonstruoti“, – kalbėjo S.Ritter. „Laiko treniruotėms visada norėtųsi daugiau, bet dabar jau nėra kur žvalgytis. Norime tik pasidžiaugti, kad varžovai buvo labai stiprūs, į olimpines žaidynes atvyksta stipriausi sportininkai ir su jais kovoti yra didelė garbė“.

S.Ritter pripažino, kad labiausiai tiek juos, tiek ir kitus irkluotojus, nustebino Airijos porinė dvivietė (Ronanas Byrne‘as ir Philipas Doyle‘as, kurie taip pat dalyvavo tik „B“ finale ir iškovojo 10-ą vietą.

„Visus nustebino airiai, kurie 2019 m. pasaulio čempionate laimėjo sidabro medalį. Net prieš pusantro mėnesio pasaulio taurės etape buvo antri ir kovojo su lyderiais, tačiau šiose olimpinėse žaidynėse buvo tik „B“ finale. Tai tik parodo, kad daug kas gali pasikeisti per trumpą laiko tarpą“, – sakė S.Ritter.

7-ą poziciją bendroje įskaitoje užėmė Rusijos olimpinio komiteto atstovai, kurie finišavo per 6 min. 13.73 sek. Už jų liko Naujosios Zelandijos irkluotojai (6:15.51) ir rumunai (6:16.86).

Vyrų porinė keturvietė – Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis – B finale distanciją įveikė per 05:51.64 ir finišo liniją kirto ketvirti. Galutinė pozicija Tokijo olimpinėse žaidynėse – 10 vieta. Greičiausia B finale buvo Kinijos įgula.

Iš Lietuvos akademinių irkluotojų Tokijo olimpinėse žaidynėse dar startuos vienvietininkas Mindaugas Griškonis, kurie liepos 29-ą dieną dalyvaus pusfinalyje.